Title | Más Hangouts |
Agency | MullenLowe U.S. |
Campaign | Corona |
Advertiser | Corona |
Brand | Corona |
Date of First Broadcast/Publication | 2024 / 3 |
Business Sector | Beers, Ciders, Lagers |
Media Type | Social Media |
Length | |
President | Javier Passerieu |
Executive Creative Director | Carlos Alija |
Executive Creative Director | Laura Sampedro |
Creative Director | Chris Adams |
Associate Creative Director | Sean Wright |
Copywriter | Josiah Hoeflinger |
Art Director | Stephanie Johnson |
Head of Production | Dieter Lebbe |
Agency Producer | Chloe Schulberg |
Director of Business Affairs | Davina Turnbull |
Business Affairs Manager | Valerie Neibel |
Group Account Director | Adam Thomason |
Account Director | Caroline Calleros |
Account Executive | Alexandra McBride |
Project Manager | Jade Whitford |
Strategy Director | Lucas Rodriguez |
Strategy Director | Sam Schaitberger |
Strategist | Terrence Lewis |
Strategist | Griff Nuelle |
Public Relations | Erica Samadani |
Group Account Director | Kayla Gorski |
Production Company | Aggressive |
Director | Alex Topaller |
Director | Daniel Shapiro |
Executive Creative Director | Alex Topaller |
Executive Creative Director | Daniel Shapiro |
Creative Director | Riccardo Albertini |
Creative Director | Filippo Martinelli |
Executive Producer | Alex Aab |
Producer | Kat Jassmann |
Director of Photography (DOP) | Etienne Proulx |
Grip | Joe Gajewki |
Lighting | Jules Tomko |
Production Supervisor | Gail Wettengel |
Production Supervisor | Andy Pearson |
Technician | Bryan McLean |
Props Master | Ashley Irons |
Wardrobe | Martha Heppler |
Products Stylist | Dragonfly |
Products Stylist | Jay Neander |
Product Stylist | Marquee Neander |
Product Stylist | Emily Carter |
VFX Supervisor | Daniel Shapiro |
Editor | Adam Thomson |
Editor | Jason Yantz |
Head of Production | Alexander Aab |
Post-production Producer | Dustin Pownall |
Post-production Producer | Alex Aab |
Post-production Producer | Lauren Cooper |
Post Production Coordinator | Isabella Crawford |
Art Director | Filippo Martinelli |
Illustrator | Lorenzo Florissi |
Illustrator | Federica Amico |
Illustrator | Pasquale Garibaldi |
Illustrator | Bitasi |
Animation | Riccardo Pagano |
Animation | Laura Tomelleri |
Animation | Federico Bressan |
Animation | Jose Goyo Moreno |
Animation | Pedram Taghavi |
Animation | Gaston Herrera |
Animation | Andrea Nobis |
Animation | Riccardo Albertini |
Animation | Joëlle Carreño |
Animation | Kyrylo Novikov |
Animation | Andrew Boyd |
Animation | Marta Sofia Marzullo |
Animation | Federica Rotoloni |
Animation | Maria Grazia Fabbri |
Animation | Matilde Simoni |
Animation | Inaki Amurro |
Compositing | Alejandro Taylor |
Finishing | Alejandro Taylor |
Compositing | Andrea Nobis |
Compositing | Filippo Martinelli |
Compositing | Riccardo Albertini |
Compositing | Daniel Shapiro |
Conform Artist | Alejandro Taylor |
Conform Artist | Daniel Shapiro |
Storyboard Artist | Mercer Boffey |
Storyboard Artist | Laura Tomelleri |
Storyboard Artist | Eleonora Giuffrida |
Colorist | Dominik Deras |
Post-production Producer | Dana Sakaieva |
Music / Sound Design | CAYA |
Sound Executive Producer | Kiki Einziger |
Music Creative Director | Tim Adams |